Nem indul jól a ZTE új játékosának kalandja: Esiti elvesztette a személyes okmányait
A zalaegerszegi klub a lakosság segítségét kéri.
„Le a székely zászlót a Parlamentből. Köztársaságot újra” – írta az elkövető a Magyar Nemzet szerint abban a posztban, amelyben elismerte: vörös festékkel öntötte le Horthy Miklós budapesti szobrát pénteken.
Pénteken mi is beszámoltunk arról, hogy vörös festékkel öntötték le a belvárosban Horthy Miklós szobrát. Hétvégére újabb fejleményekkel bővült a történet.
„Saját Facebook-oldalán ismerte el tettét az a nő, aki tegnap vörös festékkel öntötte le Horthy Miklós szobrát Budapest belvárosában. Az ügyben a rendőrség nyomozást rendelt el” – írja szombat délelőtt a Magyar Nemzet. A lap szerint a nő közösségi oldalán ismerte el tettét, ahol bizonyítékként szolgáló fényképeket is közzétett.
„Elhatárolódás. Sem Horthy Miklós bűneivel, sem Horthy István bűntudatával nem vagyok hajlandó azonosulni. Követelem, hogy az Orbán-kormány költözzön Székelyföldre” – írta a posztban az elkövető. „Le a székely zászlót a Parlamentből. Köztársaságot újra” – folytatta a nő, aki tegnap vörös festékkel öntötte le Horthy Miklós mellszobrát az V. kerületi Hazatérés temploma előtt.
Csécsi Soma, a BRFK szóvivője tegnap a Magyar Nemzetnek annyit mondott: rongálás bűncselekmény miatt nyomozást rendeltek el – akkor még – ismeretlen tettes ellen. A helyszínen szemlét tartott a rendőrség, munkájukat szemtanúk beszámolói is segítik.
„A rongálást kamerafelvétel is rögzítette, amelyen látszik, hogy az elkövető több mozdulattal, rengeteg festéket szétlocsolva öntötte le az egykori kormányzót ábrázoló szobrot. Az esetnek köze lehet a mai koppenhágai szoborrongáláshoz, azt másolhatta a Szabadság téri elkövető. Két hete Winston Churchill városligeti szobrát firkálták össze »BLM« és »náci« feliratokkal” – írja a lap.
A Magyar Nemzet megkérdezte az ügyről Hegedűs Lóránt református lelkészt, aki elmondta: nem ez volt az első eset, hogy megrongálták a templom lépcsőjén álló mellszobrot, de a világban zajló események tükrében lát összefüggést a Black Lives Matter mozgalom és a mostani eset között. Felidézte, korábban is többször megrongálták az alkotást, amit ezért öt évig védőburok alatt tartottak, s ugyan mindezek után is előfordult egy lakkfestékes támadás, de messze nem ekkora károkozással, mint a mostani.
„Számunkra Horthy Miklós gyülekezetet és templomot alapító államférfi volt, ezért is került a templomunk elé a mellszobra. Százhúsz református templom épült akkoriban a kormányzó támogatásával” – mondta a lelkész, aki hozzátette, hogy a nagy történelmi személyiségek mind megosztóak, de önmagában véve ebből még nem következhetne, hogy ennyire durva támadás érjen egy szobrot.